ESKİŞEHİR DİJİTAL REKLAM AJANSI

Marka ve işletmelerin sosyal medya hesaplarını yönetiyor, marka bilinirliklerini arttırarak müşterileri ile yeni nesil reklam modelleri ile etkileşime geçmelerini sağlıyoruz.

Dijital medya reklamlarını yaparken uyguladığımız süreçler;

Müşteri Hedefi ve Planlama

​Dijital medya reklamlarını planlamadan önce müşterimizin hedeflerini dinliyor, bütçe planlaması yapılıyor, onlara fikirler sunuyor ve bu hedeflerler doğrultusunda planlamayı gerçekleştiriyoruz.

​​

Reklam Tasarımı

​Reklam yapılacak dijital medya ile ilgili reklam tasarımı tarafımızca gerçekleştiriliyor.

​​

Lokasyon ve Tercih 

​Müşterilerimizin dijital medya reklamlarından en iyi sonucu alması için ulaşmak istedikleri hedef kitleyi yaşanılan bölge, sokak, yaş grubu ve cinsiyet gibi farklı tercihler doğrultusunda yapılandırıyoruz.

​​

Zaman Yönetimi

​Dijital medya reklamları ile hedefler doğrultusunda en fazla kişiye erişmek için reklamları kullanıcıların en yoğun olduğu saatlerde gösteriyor, kullanıcıların internet erişiminin az olduğu saatlerde ise reklamları durdurarak maksimum verim sağlıyoruz.

Raporlama

​Reklamlar sonucunda detaylı bir sonuç raporu hazırlayarak müşterilerimize iletiyoruz.

​​

​​​Dijital medya reklamları ile markanızı güçlendirebilirsiniz

Reklamlarınızla gerçekte kaç kişiye ulaştığınızı görebilirsiniz.

Reklamlarınızdan en iyi verim almak için hedef kitlenizi yaş, cinsiyet ve bölge olarak seçebilirsiniz.

Müşterileriniz tam olarak sizin ürün ve hizmetinizi aradığı anda onlara ulaşabilirsiniz.

Dijital medya reklamları marka bilinirliğinizi arttırır.

Reklam bütçenizi ölçeklendirebilir ve dilediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

Reklam maliyetleri diğer reklam kanallarına göre çok daha düşük, geri dönüşleri ise daha yüksektir.

Eskişehir Dijital Reklam Ajansı Tüm Süreçler

Dijital Ajans Nedir? 

Konuya buradan başlamakta fayda var, tarih boyunca reklam ajansları çağın ihtiyaçları doğrultusunda şekil değişmiştir. Geleneksel reklam ajansları yazılı medya üzerinden ilerlerken başarılı bir dijital Ajans, internet üzerinde yer alan  tüm dijital medya platformlarında pazarlama faaliyetlerini sürdürür. Bu açıdan bakıldığında Dijital Ajans ikilisinde yer alan ‘’ dijital ” kelimesi, web sitesi tasarımı, mobil aplikasyon geliştirme faaliyetlerinin yanında özellikle hepimizin hemen her gün kullandığı başta Google  olmak üzere SEM (Arama Motoru Reklamları), SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), sosyal medya yönetim ve tasarım hizmeti, sosyal medya reklamları, farklı medya kanalları için içerik pazarlama stratejileri oluşturma ve markalar için bu alanda pazarlama bütçelerinin yönetimi gibi birçok farklı alanı içine almaktadır. 

Geleneksel reklam ajanslarından farklı olarak, dijital medya ajanslarının yapmakta olduğu tüm reklam ve pazarlama çalışmalarının performansları ölçümlenebilmektedir. Televizyon, yazılı basın veya billboard tarzı verilen reklam türlerinin geri dönüşüm oranları tam olarak ölçümlenemezken dijital reklam türlerinde yapılan tüm çalışmaların geri dönüşleri direkt olarak ölçümlenebilir ve performansın daha da verimli olması için gerekli olan tüm iyileştirmeler yapılabilmektedir. Bu durumu bir örnekle açıklayalım, hemen herkesin bildiği televizyon reklamları ile en çok izlenen prime time kuşağında verilen reklam; o saatler arasında reklamın yayınlandığı kanalı izlemekte olan her kişiye gösterilir fakat, örneğin sunulmakta olan ürün veya hizmet sadece doktor olan kadınlar için ise, o anda kanalı izleyen tüm kişilerin arasında sadece belli bir bölümdeki insanlar vermiş olduğunuz reklamı ilgi ile izleyecektir. Oysa ki sadece doktor olan yani doğru kitleye reklam gösteriyor olsaydınız verilen reklam çok daha az bir maliyetli olacak ve size daha fazla kazandıracaktı. Dijital reklam türlerinde ise hedef kitleyi direkt olarak seçebilirsiniz örnek;  doktor, hemşire, evli ya da bekar olan kişiler gibi…ve reklamlarınız sadece o hedef kitleye gösterilir. Bu da size daha az maliyetle daha doğru kitleye ulaşma imkanı sağlayacaktır.

 

Dijital Reklam Ajansı Neler Yapar ve Hangi Konularda Hizmet Verir?

 

Türkiye’de ve dünyanın herhangi bir yerinde hizmet veren dijital reklam ajansları, aşağıda belirtilen tüm konularda hizmetler vermektedir.

  • Google arama motoru pazarlama yöntemleri yani SEM (Search Engine Marketing)  

  • Instagram, Facebook, Linkedin gibi sosyal medya reklam uygulamaları

  • Web sitesi tasarımı

  • Analiz programları ile site trafiğinin kontrol edilmesi, yönetilmesi

  • Reklam performansı takibi, veri analizi ve düzenli olarak raporlama

  • Profesyonel sosyal medya yönetimi ve müşteri ilişkileri yönetimi

  • Başta Google olmak üzere arama motoru optimizasyonu SEO (Search Engine Optimisation)

  • İçerik pazarlama stratejileri

  • E-mail reklam çeşitleri

 

Dijital Reklam Ajansları Nasıl Çalışır?

Dijital Reklam Ajansları öncelikle hizmet vereceği kişi, marka ya da firmanın bulunduğu sektördeki iş modelini, ulaşılmak istenen hedef kitleyi analiz eder. Sonrasında ise ilgili hedef kitlenin hangi saatler arasında, hangi dijital medya kanallarında zaman geçirdiğini araştırır, bunun yapılmasındaki temel amaç hedef kitleye en doğru hangi medya kanallarında ulaşacağını bulmak ve nasıl daha fazla marka, son kullanıcı etkileşimi yaratacağının cevabına ulaşmaktır. Yapılan tüm bu araştırma ve analizler sonucunda reklam veren firma için en doğru dijital pazarlama stratejisi ortaya çıkar.

Dijital reklam stratejileri yukarıda belirtilen analizler sonucunda ortaya çıktıktan sonra, marka için en doğru planlama da net bir şekilde kendini gösterir, tüm sonuçlar artık uygulamaya başlamak için hazır durumdadır. Yapılan bu strateji planı uygulanırken reklam veren firmanın pazarlama bütçesini etkili ve verimli bir şekilde yönetmek önemlidir. Buradaki tüm planlamarda çalışılan reklam ajansı tarafından yapılır. Ajans dijital medya kanalları için kullandığı reklam türleri arasında yer alacak içerik, internet ya da sosyal medya kanallarındaki reklamlarının markaya dönüşüm oranını düzenli olarak inceler, gerekli olan tüm iyileştirme ve güncellemeleri anlık olarak uygular. Reklam veren kişi ya da firmaların dönüşüm hedefleri genellikle satışların artması yönündedir, sektöre bağlı olarak ise marka bilinirliği yaratmak, web sitesine ziyaretçi etmek de diğer hedefler arasında yer alır.

eskisehir-dijital-ajans-logo.png

Eskişehir Dijital Reklam Ajansı 0505 519 6609